Taitaja-toimiston yhteystiedot

Kuopio-halli

Ensiapu

Kuopio-halli

044 785 3650

Järjestyksenvalvoja

Kuopio-halli

044 785 3652

Savilahti

Ensiapu

Savilahti

044 785 3651

Järjestyksenvalvoja

Savilahti

044 785 3653

Taitajatoimisto

Taitaja-toimisto

Hehkukatu 1

70211, Kuopio

taitaja2024@sakky.fi

Kilpailujohtaja

Petteri Makkonen

petteri.makkonen@sakky.fi

044 785 3376

Kumppanuusvastaava

Sari Hartikainen

sari.hartikainen@sakky.fi

044 785 3196

Kilpailupäällikkö

Jukka Saastamoinen

jukka.saastamoinen@sakky.fi
044 785 4246

Markkinointi- ja viestintäasiantuntija

Heli Laitinen

heli.laitinen@sakky.fi

0447858747

Palvelu- ja tapahtumavastaava

Markku Puustinen

markku.puustinen@sakky.fi
044 785 3534

Logistiikkapäällikkö

Timo Kesseli

timo.kesseli@sakky.fi

044 785 3375

Tekniikkapäällikkö

Risto Siilanen

risto.siilanen@sakky.fi

044 785 4159

Kilpailusihteeri

Kaisa Saha

kaisa.saha@sakky.fi

044 785 3392

Projektipäällikkö

Vastuullisuus ja kestävä kehitys
Anu Salo

anu.salo@sakky.fi

044 785 4019

CIS-yhteyshenkilö

Ari Hyvärinen

ari.hyvarinen@sakky.fi

044 785 3033

Urapolkuvastaava

Annika Jäntti

annika.jantti@sakky.fi

044 785 8778

Taitaja9-vastaava

Anna Leskinen

anna.leskinen@sakky.fi

044 785 3216

Kansainvälisyyskoordinaattori

Esa Heikkinen

esa.heikkinen@sakky.fi

044 785 3374

Graafinen suunnittelija

Janne Lipponen

janne.lipponen@sakky.fi

044 785 3195

Turvallisuusvastaava

Seppo Rissanen

seppo.rissanen@sakky.fi

044 785 3336

Jury

Jury käyttää kilpailun ylintä päätösvaltaa ja ratkaisee kilpailujärjestäjälle mahdollisesti tehdyt vastalauseet. Kilpailun ylituomari vastaa kilpailun arvioinnin oikeellisuudesta Taitaja-finaalissa. 

Skills Finland

Skills Finlandin toimistossa työskentelee kokopäiväisesti kahdeksan henkilöä. 

Tapahtuman pääyhteistyökumppanit